BUNGALOV Aquila

 163+(32 terasa)  m2
 4
 A0
 2+wc
 4 +kk
Cena svojpomocne:
0,00 €
Cena na klúč:
0,00 €
Cena za základný projekt:
1 499,00 €
Cena za kompletný projekt:
1 899,00 €
Typ projektu:Bungalov
Počet izieb:4 +kk
Počet osôb:4
Zastavaná plocha:163+(32 terasa) m2
Celková podlahová plocha:133 m2
Materiál:Ytong + tepelná izolácia
Počet kúpeľní:2+wc
Šírka domu:13,8 m
Dĺžka domu:s terasou 15,8 m
Sklon strechy:22°
Výška hrebeňa:+5200
Zdroj vykurovania:el. energia, alternatíva plynový kotol
Typ vykurovania:elektrické podlahové vykurovanie/ alternatíva plynový kotol a podlahové na vodu alebo radiátory
Energetická trieda:A0
Vstavaný krb:Áno
Technická miestnosť:Áno
Spojená kuchyňa s obývačkou:Áno
Poschodové:Nie
Možnosť doobjednania prístrešku:Áno

Dispozičné a funkčné riešenie stavby 

Rodinný dom Aquila bol riešený pre pohodlné bývanie štvor až pätčlennej rodiny. Vyplýva to aj z dvoch kúpeľní a samostatného wc, dom ponúka dostatok úložného priestori a súkromia pre každého jeho obyvateľa. Pre spoločné chvíle je k dispozícii veľká obývačka spojená s kuchyňou a jedálenskou časťou s výstupom na prekrytú terasu. Zo vstupnej chodby sa dostávame do dennej aj nočnej časti domu. V nočnej časti domu sa nachádzajú tri spálne a veľká, prakticky riešená kúpeľňa. Všetky spálne sú o minimálnej veľkosti 14m2 Medzi dennou a nočnou časťou je za posuvnými dverami skrytá technická miestnosť s hlavným prívodom vody do objektu. V priestrannej dennej časti rodinného domu sa nachádza obývacia izba spojená s kuchyňou a jedálňou. Pre dotvorenie rodinnej pohody a atmosféry tu nájdete krb.  Kuchyňu je možné v prípade záujmu oddeliť priečkou. 

 

Konštrukčný návrh stavby 

Murivo je navrhnuté z pórobetónových tvárnic a dodatočným zateplením, ktoré je v prípade záujmu možné počas výstavby bez problémov zameniť za tehlové murivo, prípadne murivo spĺňajúce energetické požiadavky aj bez dodatočného zateplenia. 

Krov je väzníkový, čo ponúka dodatočný odkladací priestor.  Vykurovanie je riešené elektrické podlahové.  Je možné dodať projekt s alternatívou plynového kotla v kombinácii s radiátormi, alebo podlahovým vykurovaním na vodu. V dome je navrhnutá jedna lokálna rekuperačná jednotka  ktorá sa zabudováva do steny.  Toto prináša optimálne tepelnotechnické riešenie s dôrazom na nízku nákladovosť a pracnosť. Pri tomro variante odpadajú rozvody vzduchu v objekte.   V prípade záujmu investora ju je možné nahradiť centrálnou rekuperačnou jednotkou. 

Zmeny v projekte pre nás nie sú žiadny problém.

Pozrite si príklady a cenu možných zmien.

Zmeny v projekte